Ahojte milí priatelia,

srdečne vás všetkých pozdravujem, predstavujem moju stránku, na ktorej budem príležitostne informovať ....

Detská vodná turistika

07/2022

Letné prázdniny sú vhodným obdobím pre aktivity na vode aj pre začiatočníkov. Nízky vodný stav zaujímavých slovenských riek umožňuje bezpečnú plavbu pod dohľadom skúsených starších vodákov - trénerov či cvičiteľov vodnej turistiky. Vyskúšali sme rieku Dunajec na kvalitných kajakoch pána Polaczyk zo Szczawnice v Poľsku a úspešne splavili osemkilometrový úsek od Kartuziánskeho prístavu v Červenom Kláštore do prístavu Prielom Dunajca v obci Lesnica. Rieka prekonáva viacero skalných prahov, ale keď prejdú plte, tak prejdú aj detské kajaky. Srdečne záujemcov pozývame.

Leto 2022

Otvorenie plavebnej sezóny

06/2022

Ahojte vody chtiví, absolvovali sme tohtoročné jarné plavby. Otvárame plavebnú sezónu Leto 2022, začíname v sobotu 25.6.2022 o 10:00. Náš prístav nájdete na Google Maps, nastavte navigáciu na Dunajec Monastery Rafting. Odporúčame parkovanie podľa Google Maps, nastavte navigáciu na Carthusian Monastery Parking, resp. Dunajec Monastery Parking. Odtiaľ pešo približne 150 metrov ku Kláštornému múzeu na sútoku rieky Lipník s Dunajcom, destinácia Červený Kláštor. Srdečne všetkých pozývame. Dušan Mamrilla, Tatra Rafting

06/2022

"Skýti a Sarmati (Sauromati) sú známe iránske kočovné kmene, domovina Sarmatov bola za riekou Don/Tanais, ale bojovali proti Skýtom a zvíťazili. Získali severné pobrežie Čierneho mora po líniu s Getae/Dácia na rieke Tyros/Dnester, nad ústim rieky Ister/Dunaj. Dobová mapa ukazuje územia Dácia, Sarmatia, Skýtia. Územie Slovenska je situované do Dácie, dobre vidno rieku Vistula/Wisla, celý oblúk Karpát, Čierne more, Krym, Azovské more, Kaspické more. Územie Agathyrsi/Transylvánia/Sedmohradsko, dnes časť Rumunska, je dôležitý kultúrny región Dákov, Skýtov, Sarmatov, Germanov a Slovanov. V horách sa udržali staroverci, Huculovia, tých slovanskí Bojkovia nazývajú Irsin, Irsen, Iršen, Irščen a hovoria o „nečistých kresťanoch“. Ide o iránskych Sarmatov a Skýtov, obyvateľov historického územia Agathyrsi/Transylvánia, slovenský učenec Matej Bel (*1684 +1749) Ruthenov v uhorskej župe Zemplín nazýva Sarmatmi ..."

Pieniny 1994.avi

Pieniny '94

07/2020

Retro Dunajec. J&J Video 1994

"Tmavé okuliare, zelené tričko, čierne krátke nohavice, nájdite ma :)

Všetkým zábavy chtivých odporúčame ..."

Dunajec Jul 2020.mp4

Rodinná plavba. Pokojná rieka

07/2020

"Na tejto jazde sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o drakoch, nakrúcaných filmoch, geografických súvislostiach a faktoch o rieke Dunajec vrátane jej teploty :)

Všetkým rodinám s deťmi odporúčame ..."